Tesettür Çiçekli Abiye Elbise Modelleri

Gelen sıcak havalarla beraber davet ve düğün sezonları da açılmış bulunuyor. Düğün, kına ve nikah gibi özel günlerde kadınların şıklığı dikkat çeken en önemli unsurlardan biridir. Tabi böyle özel günlerde bayanların da dikkat etmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Elbise modeli seçimi, rengi, kombini oluşturan diğer unsurlar, makyaj ve tesettürlü hanımlar için eşarp seçimleridir. Eşarbın seçilen elbiseye göre bağlama şekli de bayanın şıklığını arttıracak özelliklerden biridir. Şık ve zarif görünüm için önemli olan çok fazla para harcamak değil, küçük dokunuşlar ve parçaların uyumu ile doğru görüntüyü oluşturmaktır.

Vücut Tipine Göre Çiçekli Abiyeler

Özel günlerde tesettürlü bayanın abiye seçimi, çiçekli elbiselerden yana olacaksa seçilecek modeller içinde vücut yapısına en uygun elbise modeli seçilmelidir. Tesettürlü bayanın minyon bir yapıda olması çiçekli elbise modelinde küçük desenleri seçmesini gerektirir. Elbisede büyük çiçeklerin bulunması ve bu desenlerin bayanın fazlalıkları olan bölgeye denk gelmesi durumunda bölgeyi olduğundan daha fazlalık şeklinde gösterecektir. Aksine fazlalıklarından şikayetçi tesettürlü bayanın vücuduna çok yapışmayacak ve daha az çiçek desenleri olacak modelleri seçmesi daha doğru bir görüntüye kavuşturacaktır.

Elbise Seçimine Göre Başörtü Kullanımı

Çiçekli abiye elbise seçimi yapıldığında başörtü seçimi elbisenin zemin renginden kullanılabilir. Elbise yeterince hareketli ve gösterişli olacağından tesettür seçimi tek ve mümkünse daha soft renklerde kullanılmalıdır. Elbisenin zemininde kullanılan renkte başörtüsü kullanılmayacaksa veya çok canlı bir renkse, çiçek desenlerinde kullanılan bir renkte de başörtüsü seçimi yapılabilir. Ayrıca başörtüsü kullanımında başörtüsünü kendi halinde bırakarak elbiseyi kapatması engellenmelidir. Boyun kısmında sarılarak oluşturulan başörtü modeli elbise üstünde kötü bir görüntü oluşturmayacaktır. Ayrıca eski model ipek, ucu püsküllü şal modelleri de hareketli elbiselerin üstünde doğru bir ifade oluşturmayacaktır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir