Tesettür Giyimde Abiye Seçiminde Yapılan Hatalar

Abiye seçerken bilhassa ortama uyup uymayacağına dikkat edilmesi gerekir. Katılacağınız davet hangi konumla katılacağınız bile kıyafet seçimini büyük ölçüde etkiler. Bir arkadaşın düğününe katılırken kardeşinizin düğününe katılır elbise alınmaz. Bu nedenle doğru yerde doğru tercihler çok önemlidir.

Yanlış Kıyafet

Kıyafet seçimi yapılırken yapılan en büyük hata kıyafet seçimidir. Moda olan bir kıyafet giymek için vücudunuza uygun olmayan bir kıyafet seçimi kesinlikle tercih edilmemelidir. Bu nedenle elbise seçimi yapılırken mutlaka moda olan kıyafetler değil vücuda uygun kıyafetler tercih edilmelidir.

Çok Renkli Kıyafetler

Tesettür giyimde abiye seçiminde yapılan hatalar arasında çok renkli kıyafet seçimi de vardır. Her sezon renkli kıyafetler ne kadar ön planda olsa da bir gece kıyafetinde, baştan aşağı renkli olan bir elbise tercih edilmemelidir. Abiye seçiminde daha çok klasik renkler tercih edilmelidir. Renkli kıyafetler daha çok şıklığa gölge düşürdüğü için abiye seçiminde en fazla üç ayrı renk ile kombin yapılmalıdır.

Karışık Desenler

Yeni sezon kıyafetlerde karışık desenler oldukça tutuluyor. Ancak karışık desenlere uyum sağlamak oldukça zor olduğundan biraz cesaret isteyen bir seçimdir. Kilo problemi olan kişilerin kesinlikle karışık desenli abiyelerden uzak durmaları gerekir.

Aksesuar Seçimi

Abiye kıyafeti ön plana çıkaran şey aksesuarlardır. Sadece moda olduğu için alınan ayağa uygun olmayan topuklu ayakkabılar ve aksesuarlar elbisenin şıklığına gölge düşüreceği için kesinlikle vücuda uygun olan kıyafet tercihleri yapılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir