Tesettür Giyimde Aksesuarları Kombinleme

Aksesuarlar, kadın veya erkek için giyimde kombini oluştururken sık sık kullanılan ve daha şık bir görünüm elde etmek için tercih edilen parçalardır. Aksesuarlar aynı zamanda kişiliğin ve tarzın yansımasıdır. Her aksesuarı her kişi farklı şekillerde kombinler ile buluşturularak kendini farkını ortaya koyabilir. Aksesuarlar kişi zaman davetlerin gözdesi olan parçalarken kimi zaman da sıradan kombinleri canlandıran parçalar olurlar. Tesettür giyimde aksesuarları kombinleme abartılmadan yapıldığında güzel ve zarif bir ifade oluştururlar. Tercih edilen her parça kişinin tarzı hakkında da ipuçları verir.

Broş Kullanımı İle Maskülen Stil

Günümüzde minik borşların yerini daha büyük broşlar aldı. Klasik tarzlar ile birlikte görmeye alıştığımız broşlar artık günlük kombinlerde bile kendine yer bulmaya başlamış durumda. Kimi zaman fularlar ile desteklenen broşlar kimi zaman da ceketler de aksesuar olarak taşınmaya başlamıştır. Büyük broşlar kombinlerde yer alarak göz alıcı bir görüntü oluşturuyor. Bu nedenle de birçok tesettürlü bayan tarafından kürklerinde, palto ve ceketlerinde yer aldığı görülüyor.

Kolyeler İle Dikkat Çekici Stil

Yeni sezonda da çok fazla dikkat çeken uzun, iri kolyeler birçok baya tarafından korkusuzca kullanılan aksesuarlardan biri olmuştur. İnce trikoların üstünde kullanılan iri kolyeler, gömlekler ve boğazlı kazaklar ile kullanılan uzun kolyeler son zamanların trend parçalarıdır. Son zamanlar moda olan zincir kolyeler de tercih edilerek maskülen bir tarz oluşturuluyor. Günlük salaş kombinlerde görüntüyü biraz hareketlendirmek tek bir kolye ile kolay hale geldi. Sade bir gömleğin veya salaş triko bluzun üstüne tercih edilecek iri kolyeler ile daha farklı, dikkat çekici bir ifade kazanmak mümkün.

Kemerler İle Retro Stil

Eskinin popüler parçalarından biri olan iri kemerler de günümüzde farklı bir algı yaratarak trend parçalardan biri olmuştur. Retro tarz oluşturmak günümüzde sevilen ve tercih edilen bir akım haline gelmişken, retro stil ile birlikte iri kemer kullanımları artmaya başlamıştır. Tesettür giyimde etekler ve elbiseler ile kullanılan iri kemerler farklı bir hava kazandıracak ve dikkat çekecektir. Aynı zamanda günlük kombinlerde hırkalar ile de kullanılan şık kemerler farklı bir tarz oluşturacaktır.

Renkli Gözlükler İle Sokak Stili

Yaklaşan sıcak havaların etkisiyle beraber gözlüklerin kullanımı artmaya başlamıştır. 2017 modasında trend olan gözlük modelleri de renkli camlara sahip gözlüklerdir. Özel gün ve davetlerin aksine günlük kombinlerde sokak stili yaratırken kullanılacak renkli gözlükler, yuvarlak camlar kombini hareketlendiren ve dikkat çeken unsurlardır. Standart gözlük modellerinin aksine renkli yuvarlak veya altıgen camlar ile farklı bir stil oluşturmak çok kolay.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir