Tesettür Giyimde Aksesuarlarınız Konuşsun

Tesettür giyim denilince şıklık ve güzelliğin arka planda kaldığı bir giyim tarzı gelmiyor artık akıllara. Birbirinden şık tesettür giyim modelleri vitrinlerde yerlerini alırken, kullanılan aksesuarlar da giderek çeşitleniyor. Oldukça sade ve hatta sıradan denilebilecek bir kombini bile çeşitli aksesuarlar ile göz alıcı hale getirmek mümkün. Siz de hem tesettür giyineyim, hem sade hem de şık olayım diyorsanız, bırakın tesettür giyimde aksesuarlarınız konuşsun.

Başörtüsü Aksesuarınızın Önüne Geçmesin

Tesettür giyimin en önemli parçası başörtüsüdür. Tesettür giyimde bu önemli parçayı tamamlayan aksesuar da başörtüsünü sabitlemekte kullanılan eşarp tokalarıdır. Bu tokalar iğne şeklinde olabildiği gibi, mıknatıslı olanları da mevcut. Hatta iğneli olanlara göre kullanımı daha kolay ve batma riski de yok. Bu tokalar çeşitli malzemeler kullanılarak yapılabiliyor. Taşlı, işlemeli ve göze çarpan modelleri olduğu gibi daha sade olanları da mevcut. Burada önemli olan nokta aksesuarın öne çıkması için başörtüsünün sade olması gerektiği. Sözgelimi taşlı ve iri bir toka ile tek renkli desensiz bir örtü bir arada kullanılabilir.

Kolye ve Başörtüsü Uyumu

Başörtüsü ile uyumlu olması gereken bir başka aksesuar da kolye. Çünkü hem kolye ve hem de başörtüsü boyun çevresinde yer aldığından buradaki uyumsuzluk en şık kıyafetleri bile tahtından indirebilir. Bu nedenle kolye kullanırken başörtüsünün ne şekilde bağlandığına dikkat etmek gerekiyor. Aksi takdirde kolye de boğulacak ve şık yerine kalabalık bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir