Tesettür Giyimde Altın Kurallar

Tesettür Giyimde Altın Kurallar Tesettür modeller giyim konusunda fazlasıyla çeşitlilik sunmaktadır. Abiye, spor, klasik tarzlarda desenli, desensiz, modern olmalarının yanında rahatlık diyenler içinde birçok alternatif bulunur. Özellikle aksesuarların kullanımı tesettür giyimde ön plana çıkar. Moda tesettürlü ve ya tesettürsüz herkes içindir ve şık olmanın kuralları vardır. Modayı takip etme elbette önem oluşturur. Ancak bir uyum ve bütünlük oluşturmayan kıyafetler her zaman modanın dışında kalır. Giyim konusunda bir diğer önemli husus ise kıyafetlerin ve kombinin kişinin karakterini yansıtması olayıdır. Modaya uygun giyineceğim derken kişi kendine yabancı kalmamalıdır. En çok hangi kıyafetlerin ve ya hangi renklerin kişiye uygun olduğu konusu bir değer oluşturur. Peki, tesettür giyimde şık olmak için Altın Kurallar nelerdir?

Altın Kurallar

  1. Zerafet

Zarafet tesettür giyim için ana çizgiyi oluşturur. Kıyafetlerin tamamlayıcıları aksesuarlar, şallar, çantalardır. Bu tamamlayıcılar kıyafet ile uyum içerisinde ve fazlasıyla abartılmaması gerekir. Göze hitap etmeyecek kadar çok büyük abartılı aksesuarlar maalesef şıklık oluşturmaz. Ayrıca çok göze batmaya neden olurlar ki bu durumda da çok güzel bir durum değildir.

  1. Renk Seçimi

Renklerin uyumu altın kurallardandır. Turuncu, kırmızı , mor yan yana kombinlendiğinde şıklık yaratmaz, kaosa neden olur. Tesettür giyimde daha çok tek renkler kullanılmalıdır. Koyu renkleri seçmek her zaman avantaj oluşturur. Çünkü kombin kolaylığı sağlar.

  1. Kıyafet Seçimi

İş kadınları daha çok kısa ceketler tercih eder. Ancak tesettür giyimde bu durum problem teşkil eder. Bu yüzden uzun klasik yelekler tercih edilmesi hem şık hem de doğru olacaktır. Bol tunik ve ya gömleklerin altında uygun yapıda pantolonlar ya da etekler tercih edilmesi doğru olur. Özellikle kalem etek giyiminde, belden aşağıya doğru daralan bir formu olduğu için tunik ile birlikte giyilmesi hem rahatlık hem de şık bir görünüm sağlar.

 

  1. Uyumun Yakalanması

Kıyafet seçimi, şık ayakkabılar, seçilen eşarp ve aksesuarlar ile uyum içerisinde olması gereklidir. Bütünlük şık olmanın temelini oluşturur. Pastel tonlu kıyafetlerin şık aksesuarlar ile tamamlanması mümkündür. Desenli, hareketli kıyafetlerin ise daha sakin takılar ve çantalar ile tamamlanması oldukça göze hitap eder görünür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir