Tesettür Giyimde Çift Taraflı Şal Kullanımı

Tesettür giyimde bundan yaklaşık olarak 10 yıl öncesine kadar yalnızca eşarp tercih ediliyordu. Ancak, artık şal da eşarp kadar kullanılmaya başladı. Özellikle yeni tesettüre girmiş olan genç kızlar şal kullanmayı tercih ediyorlar. Şal modelleri arasında düz renkli şallar, desenli şallar, püsküllü şallar, ipek ya da penye şallar gibi modeller yer almaktadır. Tesettür giyimde çift taraflı şal modelleri kullanım açısından daha iyidir. Yani çift taraflı olduğu için daha avantajlıdır. Bir adet şal alıp iki renk olarak kullanma imkanı sunduğu için daha avantajlıdır.

Çift Taraflı Şallarda Renk Seçenekleri

Tesettür giyimde çift taraflı şal modelleri iki renkli olarak kullanılır. Şalın bir tarafı bir renk, diğer tarafı ise diğer rengin ya daha koyu renklisi,ya da daha açık rengi olur. Çift taraflı şalları iki ayrı kıyafetle kullanabilir ve bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz. Mesela şalın bir tarafı saks mavisi ise diğer tarafı lacivert olur, ya da bir tarafı yeşil ise diğer tarafı daha açık yeşil olur. Çift taraflı şal kullanımı giderek daha da yaygınlaşmaktadır. Tek renkli şallara göre daha avantajlı olduğundan, fazlaca tercih edilmektedir.

Tesettürlü bayanlar tarafından kullanılan şal modellerine her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Tesettür giyimde çift taraflı şal modelleri yanında, dantelli şal modelleri, hazır topuzlu şal modelleri veya boneli şal modelleri de mevcuttur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir