Tesettür Giyimde Desenli Pantolon Modelleri

Tesettür giyimin gözdesi halinde olan çeşit çeşit, renk renk pantolonlar kıyafeti tamamlayıcı bir o kadar da dikkat çekici özellikleriyle ön plandalar. Tesettür giyimde desenli pantolon modelleri üzerine giyilebilecek sade bir tunikle hem amacına uygun hem de şıklığı yakalayabileceğiniz tercihler arasındadır.

Tesettürde Tercih Edilen Desenli Pantolonlar

Daha çok tercihler arasında olan minik çiçeklerle bezenmiş bol şalvar tarzı denilen pantolonlardır. Kapalı olmayan bayanlarında tercih ettiği renk cümbüşleri rahatlığın da ön planda tutulmasından kaynaklı sevenleri oldukça çoktur. Geometrik desen ve çizgili olabilecek bazen yukarıdan paçalara doğru dar şekilde inebilen modellerde yer alırken, bazen de tamamı dar ya da bol seçenekler mevcuttur.

Tesettürde Nasıl Pantolonlar Tercih Edilmelidir?

Diz altı uzun bir üst tercih ettiyseniz tamamen dar inen, boru paça olarak da adlandırılan bu pantolonları tercih etmeni oldukça şık duracaktır. Kullanacağınız ayakkabı da pantolon seçiminde önem kazanır. Boyunuz kısa ve yüksek dolgu topuklu bir ayakkabı tercihiniz ise bol paça pantolonlar önerilenler arasındadır. Stiletto tarzı uzun burun tercih ederseniz bu ayakkabı için hafif bol ya da dar paça pantolonlar daha uygundur. Pantolon eteklerinde yaygın olarak kullanıldığı pantolon modelleri düz desensiz genellikle bel kısmında şık bir kemer ya da fiyonk şeklinde bağlaması olan modeller tercih edilmektedir. Yaz aylarına uygun olarak açık renkleri tercih etmeniz sıcağı çekmemeniz ve rahatınız açısından önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir