Tesettür Giyimde Etek Kombinleme Sanatı

Tesettür giyimde en önemli parçalardan biri tartışılmaz etektir. Muhafazakar giyimde bol kesim etekler vücut hatlarını gizleyen ve birçok farklı modelde ve renkte koleksiyonlarda yerini alan etek modellerini kombinlerken birçok farklı tarz oluşturmak mümkündür. Tesettür giyimde etek kombinleme sanatı hem günlük kombinlerde hem de özel gün kombinlerinde bayanlar için dikkat edilmesi, özenilmesi gereken bir husustur. Hava şartlarına uygun pek çok kumaş seçeneği ile tercih edilebilir, rahat kombinler oluşturulabilir.

Sıcak Günlerde Triko Etek Tercihi

Son zamanların trend parçalarından biri olan triko etekler yumuşak dokuları ile ve bol kesimleri ile günlük kombinlerde tercih edilen parçalardan biri olmuştur. Sportif kombinlerde fark yaratarak dikkat çekici görünüm kazandırmak için imkan sunuyor. Üstlerine bol kesim trikolar ile kombinlenebilir. Spor bir görünüm kazandıracak parça spor ayakkabı, kot ceketler ile desteklenebilir. Şal seçimi de dökümlü, püsküllü salaş modellerden seçilerek oluşturulan günlük kombine hareket kazandırılabilir.

Soğuk Günlerde Yün Etek Tercihi

Keskin soğuk günler için tercih edilecek, iç ısıtacak vazgeçilmez parçadır. Yün etekler kalın, boyunlu kazaklar ile kombinlenerek farklı renk seçenekleri ile farklı stil oluşturmak isteyen bayanlar için tercih edilecek bir parçadır. Çizme veya botlar ile zarif bir kombin oluşturarak soğuk havaların dikkat çekici tarzını yaratmak mümkündür. Koyu renk eşarp ve büyük kol çantaları ile şıklık derecesini arttırarak zarif bir ifade oluşturulur.

Şık Kombinlerde Kloş Etek Tercihi

Tesettürlü bayanlar için çok sevilen parçalardan biridir. Bahar koleksiyonlarında fazlasıyla yerini alan bu etekler desenli modelleri ile de sevilen modellerden bir olmuştur. Havalı görünümü ile enerjiyi arttıran modellerden olan kloş etekler şık bir kombin oluşturmak için tercih edilmesi gereken parçalardandır. Desenli kloş etekler sade üst kıyafetler ile tamamlanarak takılar ile desteklenebilir. Eşarp seçimi de eteğin rengine ve hareketine göre parlak renklerde seçilebilir. Ayakkabı seçimi stiletto, bootie modellerinden yana yapılabilir.

Günlük Kombinlerde Düz Kesim Etek Tercihi

İş hayatında ve günlük hayatta tercih edilebilecek düz kesim eteklerle minimal stil oluşturmak mümkündür. Bilekte biten etekler, baharda sneaker kullanımı ile oluşturulacak günlük kombinler ile şık bir görünüm oluşturmak için takı ve eşarp seçimleri ile kombin canlandırılır. Düz kesim etekler daha şık kombin oluşturulmak istendiğinde, iş hayatında, bootieler ile kolaylıkla kombinlenerek takı ve eşarp ile güzel bir görüntü oluşturulabilir. Gidilecek yer belirlenerek düz kesim eteklere farklı tarzlar yüklemek mümkündür. Bu nedenle tesettürlü bayanlar tarafından düz kesim etekler çok tercih edilen bir parçadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir