Tesettür Giyimde Ferace Kombini Nasıl Olmalıdır?

Tesettür giyimde en önemli parçalardan biti feracelerdir. Feraceler tesettür modasında çok uzun süredir yerini alan ve çok fazla tercih edilen giyim ürünüdür. Feraceler pardösüler ile aynı işlevi görse de pardösülere göre daha ince bir kumaştadır. Bu nedenle ve yaz aylarında daha çok tercih edilir. Çok önceden feraceler düz renklerde ve sade modellerde bulunmaktaydı. Son zamanlarda feraceler çok farklı modeller ve birçok renk seçenekleri ile tesettür giyimde kullanılmaya devam ediliyor. Gelişen ve değişen ferace modelleri ile birlikte bayanların aklında tesettür giyimde ferace kombini nasıl olmalıdır? Sorusu kafa karıştırmaya başlamıştır. Ferace kullanımları da diğer parçaların tarzı doğrultusunda doğru model ve renklerde kullanılmalıdır.

Trend Olan Ferace Modelleri ve Kombinleme

Son yıllarda tesettür modasında yarasa kollu feraceler çok fazla tercih edilmeye başlamıştır. Hem modern hem de şık görünen yarasa kollu feraceler kot pantolonlar ile farklı bir stil oluşturmak için kullanılabilir. Şal yakaya sahip feraceler de 2017 senesinde trend olan bir modeldir. Yakası ile kıyafet farklı bir tarza sahiptir. Sade parçalar ile kombinlenerek şık bir kombin oluşturulabilir. Şık kombin oluşturmak için kolye ve broşlar ile bütünleşmiş ferace modelleri tercih edilebilir. Bu feraceler zarifliğinden ödün vermek istemeyen bayanların vazgeçilmez tercihi olmuştur. Özel davetlerde ferace seçimi yaparken de güpür işlemeli, taş süslemeli, simli veya dantel detaylı ferace modelleri kullanılabilir. Kombine farklı bir hava katmak istendiğinde de kullanılabilecek pelerin model feraceler bulunmaktadır.

Klasik bir tarz oluşturmak isteyen bayanların tercihi de kemer veya fiyonk detaylı feraceler olabilir. Bu feraceler düz kesim etekler ve gömlekler ile tamamlandığında iş hayatında kullanılabilecek şık ve kolay bir kombin oluşturulmuş olur. Jean feraceler de spor kombinler oluştururken özellikle gençler tarafından çok fazla kullanılan modellerden biridir. Jean feraceler jeanların üstüne tercih edilebilir. Salaş trikolar ve spor ayakkabılar ile desteklenebilir. 2017 yaz koleksiyonlarında desenli, çift renkli ferace modelleri yerini almıştır. Aynı zamanda yandan düğmeli feraceler de trend olmuştur ve 2017 yaz mevsiminde de kendinden söz ettirecek bir model olmaya adaydır.19

Feracelerde Trend Renkler ve Kombinleme

Son dönem ferace modellerinde ekose, çizgi, kare ve leoper desenlere çok fazla rastlanır. Renk olarak da siyah, somon, lacivert, vizon, yeşil, bordo ve hardal feracelerde trend renklerdir. Yaz mevsiminde günlük spor bir kombin oluşturulduğunda desenli, renkli feraceler kombini hareketlendirmek için seçilebilir. Aksine özel davetlerde daha ağır renklerde ve düz renk olan modellerde feraceler tercih edilmelidir. Hem günlük hem de şık bir kombin oluşturmak istendiğinde, klasik kombinlerde tercih edilebilecek renkler bordo, vizon, hardal, lacivert gibi kendi ağırlı olan renklerdir. Seçilecek diğer parçalar sakin renklerde ise hardal, bordo gibi renkler kombinde patlatılabilir. Aksine diğer parçalar canlı renklerde tercih edildiğinde lacivert, siyah gibi daha sakin renklerde feraceler kullanılmalıdır. Şıklığından ödün vermek istemeyen bayanlar feracenin renginde ayakkabı kullanarak renk akışı sağlayabilir. Böylece hem gözü yormayan hem de zarif bir kombin oluşturulmuş olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir