Tesettür Giyimde Kapüşonlu Ferace Modellerinin Önemi

Tesettür giyimde ferace son derece pratik ve çok sık tercih edilen bir giyim eşyasıdır. Bu nedenle tesettür giyimde kapüşonlu ferace modellerinin önemi büyüktür. Her zaman her ortamda çok kolay bir şekilde tesettüre geçişi sağlayan bir yan giyim türüdür.

Neden Kapüşonlu Ferace?

Çünkü aniden tesettürlü hale girmeniz gerektiğinde baş örtüsü alana kadar hemen kapüşon takmak sureti ile tesettürle hale kolay geçiş sağlanabilir. Günlük yaşam tarzı içinde ev halinde aniden kapı çaldığında tesettürlü bir bayanın kurtarıcısıdır kapüşonlu feraceler ve bu sayede baş örtüsü o an için gerekmeden tesettürün gereği karşılanmış olur.

Kapüşonlu Ferace Nerede Giyilir?

Tesettürlü bir bayan aniden kapı çaldığında kapüşonlu ferace giyerek tesettüre girer ve kapıyı rahatlıkla açabilir. Bu nedenle evde tercih edilebilen pratik bir giysidir. Bunun dışında tesettürlü bir bayan evde açık bir şekilde kısa bir t-shirt ve eşofman altı ile olabilir. Ancak aniden markete gitmesi gerekse ya da bir yan komşusuna geçmesi gerekse üzerini değiştirmek yerine kapüşonlu ferace giyerek gayet pratik bir şekilde o anlık işini tesettür kurallarına uyarak gerçekleştirmiş olur. Gittiği ortamda erkek olmadığı taktirde feraceyi çıkartarak rahat giyim kullanımına rahatlıkla geçiş yapmış olur. Ferace kumaşları asla iç göstermez. Genelde siyah renktedir. Bu nedenle her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Pullu payetli dantel işlemeleri nakışlı modelleri de bulunuyor. Pullu payetli dantelli modelleri sayesinde çeşitli davetlerde ve ev gezmelerinde de kapüşonlu feraceler içine ayrıca bir kıyafet giymenize gerek kalmadan tercih edilebilir. En kullanışlı olan fermuarlı modellerdir. Çengel biritli, düğmeli, çıtçıtlı modelleri de bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir