Tesettür Giyimde Keçe Hırka Modelleri

Hırka kullanımı tesettür giyim için geniş bir yer kaplar. Kış aylarında tercih edilen kap ve kabanların yerine, ilkbahar sezonunda keçe hırkalar kullanılır. Keçe hırka modelleri her sezonda renk ve desen olarak farklılıklar gösteriyor. Keçe hırkalar 2017 yılında da sade ve şık olarak vitrinlerde yer alıyor. Tesettür giyimde kullanılan tunik veya gömleklerle kombinlenen ve sade ya da desenli olarak kişisel tercihleri yansıtacak şekilde tasarlanıyor. Herkesin zevkleri doğrultusunda tasarlanan ve soğuk havalarda da kullanılan keçe hırkalar, bu sezonda daha düz renklerle hâkimiyetini sürdürüyor.

Keçe Hırkaların Kullanım Alanları

Keçe hırkalar, genellikle gömlek veya tuniklerin üzerine başörtü ile birlikte kombinleniyor. Tesettür giyim modası farklılık gösterirken kişisel bedenlere ve tercihlere göre de uyum sağlıyor. Keçe hırkaların kalıplarının bol ve dökümlü olması nedeniyle tesettür giyim alanında daha çok kullanılıyor. Keçe modelleri ilkbahar veya sonbahar mevsimlerinde daha sıklıkla tercih ediliyor.

​​​​​​​Keçe Hırka Kombinleri

Tesettür dış giyim olarak tercih edilen ve başörtü ilke süslenen keçe hırkalar farklı renkleriyle dikkat çekiyor. Kombinler farklı olarak tasarlanıp, kişilere göre şekil alabiliyor. Uzun keçe hırkalar sıcak tutarken aynı zamanda şık olmaya da yardımcı oluyor. Keçe hırkalar, şallarla veya farklı desenlerdeki başörtüleriyle birlikte kullanılıp yeni tarzlar yaratılıyor. Desenli keçe hırkalar ve uzun hırkalar yaz aylarında daha sık kullanılıp, düz renklerle de daha fazla kombinleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir