Tesettür Giyimde Kına Gecesi Kıyafetleri

Kına gecesi bayanlar için oldukça önem arz eden ve onlar için çok özel ve vazgeçilmez geceler arasında yer alır. Buna bağlı olarak o gece giyilecek kıyafet de çok özel ve gösterişli olmalıdır. Kına geceleri Türk kültürü içinde yer almış örf ve adetlerimizin bir parçası olmuştur. Tesettür giyimde kına gecesi kıyafetleri birçok farklı tasarım ve modelden oluşan geniş bir yelpazeye sahiptir.

Tesettür Kına Kıyafetleri Modası

Son zamanların en gözde ve tercih edilen kına kıyafetleri arasında Osmanlı motifleri taşıyan bindallı modeller göze çarpmaktadır. Kına geceleri kültürümüze ait bir parça olduğu için Osmanlı motifleri ve ruhu bu geceye çok yakışan bir tema haline gelmiştir.

Şık Ve Zarif Abiye Kına Kıyafetleri

Kına geceleri için tercih edilen bir diğer model ise, saten uzun ve kabarık eteklere sahip altın sarısı ya da bakır renginde şık ve gösterişli abiyelerden oluşmaktadır. Üzerine kullanılacak şal ya da eşarp abiye kıyafete uygun renk ve modele sahip olmalıdır. İstenirse elbisenin içindeki işlemeler şal ve eşarpta uygulanarak harika bir uyum yakalanabilir.

Tesettür Kafta ve Bindallı Modelleri

Kına gecelerinde sıkça tercih edilen modeller arasında kaftan ve bindallı modelleri de göze çarpan be beğenilen tercihler arasında yer alıyor. Özellikle kına yakılırken giyilen bindallı ve kaftan kıyafetlerde bordo, koyu yeşil. Dore ve gümüş renkler en çok tercih edilen renklerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir