Tesettür Giyimde Makyajınıza Uygun Kıyafet Seçimi

Tesettür giyim bolca detayı olabilecek çeşitli seçeneklerle kombininizi farklılaştırabileceğiniz bir tarzdır. Feracelerle eşarplarla tarzınıza hareket katabileceğiniz gibi kombininizi bütünleyecek son dokunuş da makyajınızdır.

Tesettür Giyimde Ne Tür Makyaj Yapılmalı Nasıl Giyinilmeli?

En önemli kısmı kıyafeti nerede kullanacağınızdır. Gündüz, gece, özel bir davet ya da spormu klasik mi buna karar verdiğiniz de makyajınızı da kıyafetinize uygun yapmanız gerekecektir. Günlük rahat kıyafetlerinize abartılı ve koyu tonlarda makyaj fazla gelecektir. Gittiğiniz yerde kendinizi rahat hissetmeyeceğiniz için seçiminizin yanlış olması da etrafınızdakilerin bakışından hissedilecektir. Daha çok koyu abartılı makyajları abiyelerde, özel davetlerde kullanabileceğiniz daha özenli kıyafetlerinizle kombinlemelisiniz.

Hangi Renklerle Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Gündüz kullanılan makyajlar daha sade ve sizi daha enerjik göstermelidir. Bunun içinde kullandığınız kıyafetlerin açık renk tonlarını makyajınızda kullanabilirsiniz. Örneğin Gri renkte bir kıyafet seçtiyseniz şeftali tonları uyum sağlayacaktır. Koyu renk kıyafetlere açık tonlar açık renklere de kullandığınız kıyafetin renginin biraz koyusu uygun olacaktır. Yoğun göz makyajlarının yanı sıra pullu simli detayları olan bir makyaj tercih ettiyseniz kıyafetiniz ve erşabınız mümkün olduğu kadar sade ama şık gözükmelidir. Hem kıyafetinizdeki yoğunluk hareketler hemde makyajınızdaki yoğunluk fazla gelecek ve istediğiniz görüntüyü elde edemeyeceksiniz. Bunun için tek bir yıldız seçip onun üzerine yoğunlaşmalısınız. Kıyafetinizse gösterişli olan yüzünüz daha soft daha doğal olmalı ki üzerinizdeki hareketler abartı olmasını engellesin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir