Tesettür Giyimde Mavi Elbise Modelleri

Yaz mevsiminin sıcaklığını almaya başladığımız şu günlerle birlikte elbiseler ön plana çıkmaya başladı. Yazın canlılığı ile birlikte özlediğimiz canlı renklere de geçiş dönemine girmiş olduk. Hem soft hem de canlı tonları ile dikkat çeken renklerin başında gelen mavi renk 2017 yaz koleksiyonunda da elbiselerde kendini gösteriyor. Koyu renklerin sıcağı daha fazla emdiği bilinen bir gerçektir. Bu nedenle de yazın sıcaklarında tesettürlü bayanların daha açık tonları tercih ettiği görülür. Tesettür giyimde mavi elbise modelleri buz rengi tonuyla zarif kombinler oluşturulurken yaz koleksiyonlarında da trend oluşunu sürdüren saks mavileri gece kombinleri için vazgeçilmez renkler arasındadır.

Mavi İle Uyumlu Renkler

Maviyi daha sakin bir kombinde kullanmak için yanına beyaz, siyah, krem, ten rengi gibi renkleri ilave etmek doğru bir kullanım olacaktır. Aksine daha canlı ve hareketli bir kombin yaratmak isteyen bayanlar mavi rengi mor, yeşil, bordo, turkuaz gibi renklerle birlikte kullanabilirler. Mavinin soft tonda kullanımı ile bordo, mor gibi renkler çok zarif kombinler oluşturarak aynı zamanda farklı bir hava yaratır. Baskım mavi tonları da pudra rengi veya krem rengi ile tamamlandığında şık bir ifade oluşturarak dikkat çekici kombinler yapılabilir.

Buz Mavisi Elbiseleri Kombinleme

Yaz koleksiyonlarında yerini alan buz mavisi, birçok parçada kendini göstermeye devam ediyor. Buz mavisi renginde seçilecek sportif bir elbise, trend olan gümüş renk spor ayakkabılar ile tamamlanarak pudra veya krem rengi eşarp seçimi ile şık ve günlük bir kullanım oluşturulabilir. Elbise modeline uygun sırt çantaları veya askılı çantalar tercih edilerek günlük kombin oluşturulur. Aksine buz mavisi elbise ile daha iddialı ve şık bir stil oluşturmak isteyen bayanlar elbiseyi zıt renk eşarplar ile farklı bir ifadeye kavuşturabilir. Eşarp seçimi baskın renklerde mor veya bordo seçilebilir. Aynı zamanda küçük el çantaları daha sade ve krem, gümüş tonlarında tercih edilerek ayakkabının çanta ile uyumu sağlanabilir. Buz mavisi zarif bir renk olması itibari ile baskın renklerde kulanılan parçalar ile daha havalı ve iddialı giyinmek mümkündür.

Saks Mavisi Elbiseleri Kombinleme

Saks mavisi tek başına iddialı bir renk olduğundan kombinlemesi diğer mavi tonlarına göre de daha zordur. Saks mavisinin kurtarıcı renkler krem ve siyah olarak bilinir. Daha sakin ve yumuşak bir kombin içim krem tonlarda ayakkabı, eşarp ile kullanılabilir. Aksine daha baskın ve iddialı bir gece kombini için saks mavisi elbise siyah renkler ile kullanılabilir. Siyah eşarp ve siyah topuklu ayakkabı ile hem saks mavisi elbise hem şık hem de iddialı bir görünüm sergiler. Aksine saks mavisi ile canlı renk kullanımını tercih eden bayanlar için de saks mavisinin yanına kırmızı, yeşil ve turuncu renkleri önerilir. Bu renkler gözü yormayacak şekilde daha küçük detaylarda kullanılmalıdır. Örneğin; çanta, takı vb.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir