Tesettür Giyimde Mavi Hırka Modelleri

Giyim modasında dış giyimi olarak çok fazla görmeye başladığımız ve birçok kombin için de tercih edilebilecek parçalardan biridir hırkalar. Son zamanların tesettür modasında da uzun modelleri çok sık kullanılıyor. Serin havalarda, kış mevsiminden bahara geçiş günlerinde kullanılabilecek hırkalar ile de şık olmak çok kolay ve zahmetsiz. Minimal hırka modellerinin yanı sıra dantel, taş, fiyonk, deri detaylı daha farklı hava katan modelleri de mevcut. Sade ve açık renklerde oluşturulan bir kombini tek bir parça hırka ile canlandırmak ve dikkat çekici hale getirmek de canlı renklerde hırkalar ile mümkündür. Tesettür giyimde mavi hırka modelleri pek çok renk ile uyum sağlar ve farklı stillerde giyinen pek çok bayan için tercih edilebilir. Günlük kombinlerde, iş hayatında veya klasik giyinmeyi seven bayanlar için, şık davetlerde veya her zaman şık ve zarif görünmeyi benimseyen bayanlar için doğru parçalar ile kullanılabilir.

Günlük Giyimde Mavi Hırka Kombinleme

Günlük kombinlerde çok fazla kullanılan hırkalar spor giyim için minimal modellerde seçildiğinde uygun parçalardandır. Günlük kombinlerde denim pantolon ve salaş trikolar ile tamamlandığında farklı bir hava kazandırılabilir. Aynı zamanda hırkalar denim elbiselerde kullanıldığında da sportif bir stil oluşturulur. Bileğe kadar uzun hırkalar bol kesim pantolonlar ile kullanıldığında da değişik bir hava kazandırır. Spor ayakkabı ile kullanıma uygundur. Mavi renk hırka modelleri sade bir kombin ile kullanılabilir. Farklı bir renk katarak daha canlı bir kombin oluşturmak isteyen bayanlar çanta veya eşarp seçiminde turuncu, bordo tonları kullanarak daha dikkat çekimi ifade oluştururlar. Aksine ton sür ton giyinmek isteyen bayanlar hırkanın mavi tonuna uygun, daha açık veya daha koyu renklerde eşarp seçiminde bulunabilirler.

Klasik Giyimde Mavi Hırka Kombinleme

Hem rahat hem de klasik bir kombin yapmak isteyen tesettürlü bayanların kullanabileceği doğru bir parçadır. Tunik gömlek ve bol kesim pantolonlar ile tamamlandığında zarif ve klasik bir görünüm kazandırır. Mavi renk canlı ve baskın tonlarda kullanıldığından gömlek bej, beyaz veya siyah renklerinde tercih edilebilir. Bunun yanı sıra pantolon da beyaz renk tercih edildiğinde zarif bir kombin oluşturulur. Aksine siyah, lacivert, gri tonlarında seçilen pantolon ile daha ağı ve baskın bir kombin oluşturulmuş olur. Mavi hırka modeli ile kullanılacak eşarp rengi de daha soft tonlarda olmalıdır. Farklı renkler ile kombini canlandırmak isteyen bayanlar eşarp seçimini su yeşili, pudra, turkuaz tonlarında seçebilir. Aksine baskın ve dikkat çekici kombinler oluşturarak zıt renkleri birleştirmeyi seven bayanlar içinde eşarp seçiminde yeşil, bordo tonları kullanmaları önerilir.

Şık Giyimde Mavi Hırka Kombinleme

Davetlerde uzun hırka modelleri doğru parçalarla kombinlenerek kullanıldığında dikkat çekici bir görünüm kazandırmak mümkündür. İpek, şifon gömlekler ve bol kesim şık pantolonlar ile kullanılarak zarif aksesuarlar ile birleştirildiğinde sıcak ve dikkat çekici bir kombin oluşturulur. Aynı zamanda şık ve minimal triko elbiseler ile kullanılarak klasik botlar ile farklı bir hava kazandırılabilir. Davet günü için şık parçalar ile desteklenecek aksesuar seçimleri günün kurtarıcısı önemli unsurlardır. Eşarp seçimi de kullanılan parçalar doğrultusunda daha soft veya baskın renklerde kullanılarak abartmadan şık ve zarif bir kombin oluşturulmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir