Tesettür Giyimde Mevsimlik Kap Modelleri

En trend tasarımlarla tesettür giyimde mevsimlik kap modelleri öne çıkar. Birbirinden farklı modeller göz kamaştırıcı ayrıntıları ile göz önüne çıkar. Fermuarlı, bel büzgülü, ince ve narin kumaşlı kaplar yaz mevsiminin tercihi olurken; daha ağır ve daha gösterişli kap modelleri mevsimlik olarak tercih edilir.

Kap Modellerinde Son Tasarımlar

Mevsimlik kumaşlarla kapüşonlu ve kapüşonsuz modeller öne çıkar. Mevsimlik kap modellerinde tercih edilen kapüşonlu tasarımlar özellikle ağır ve pastel renklerle öne çıkar. Pastel tonlar sonbahar ve yaz mevsimlerinde uyumlu olarak kullanılır. Yeşil ve mor hakimiyeti ile kapüşonlu tasarımlar, düğmeli ve fermuarlı modeller, uzun ve krepe kumaşlar göz önünde tutulur. İnce kadifemsi kumaşlar da önemle tercih edilerek, sonbahar yaz modasına uyum sağlar. Tesettür sahibi hanımların özellikle tercih ettiği haki ve siyah tonlar göze çarpar.

Kap Modellerinde Öne Çıkan Çizgiler

Tesettürlü bayanlar için rahat bir kullanım sağlayan kap ve pardösü modellerinde, özellikle bele oturan modeller tercih edilir. Bel hizasında oturmuş, daha sonra açılan kumaşlarla daha estetik bir görünüm yakalanır. Krepe ve ince dokulu kadife kumaşlar, keçe kaplar ve keten kumaşlar tercih edilerek, mevsimlik olarak kullanılır. Omuz detaylı, krepe tasarımlı, dantel yaka ve eteklik modelleri, aksesuarlı ve taşlı modeller kullanılır. Fermuarlı ve bel kemerli seçimler mevsimsel olarak kullanılır. Yaka detayı ve kol detayı ile eteklik detayları seçimlerde son derece büyük bir önem taşır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir