Tesettür Giyimde Renkli İpek Eşarp Modelleri

Tesettür giyimde en önemli aksesuar eşarptır. Bir bayanın saçı ve saçının modeli nasıl hoş görünmesini sağlıyorsa, tesettürlü bir bayanın da eşarbı çok şık ve güzel olmalı ki hoş bir görünüm sağlayabilsin. İşte bu nedenle Tesettür Giyimde Renkli İpek Eşarp Modelleri çok çeşitli olarak bulunabilir.

İpek Eşarp Modelleri

Uzun şal şeklinde, normal kare eşarp şeklinde, desenli, desensiz düz renk olarak eşarp modelleri bulunuyor. Gerek inanca göre gerek kişisel zevklere göre değişen Tesettür Giyimde Renkli İpek Eşarp Modelleri bulunabilir. Giyilen elbisenin modeline göre de eşarp modelleri değişebilir.

İpek Eşarp Renkleri

Tesettür Giyimde Renkli İpek Eşarp Modelleri sınırsız sayıda renkler halinde bulunabileceği gibi desenli ve kareli tarzda spor modelleri de bulunur. Her kıyafete uygun renkte ipek eşarp modeli bulunur. Desenli elbise giyildiğinde düz renk ipek eşarp tercih edilmelidir. Düz elbise giyildiğinde Desenli ya da kareli ipek eşarp tercih edilebilir. İpek eşarp çok pahalıdır. Ancak görünüşü çok zengin ve şıktır. Takıldığında tok durur. Asla terletmeyen kaliteli bir kumaştır.

İpek Eşarp Bakımı

Bakımı ve temizliği zordur. Elde yıkamada leke bırakabiliyor. Ütü yapıldığında iz kalabiliyor. O nedenle ipek eşarp tercih edildiğinde mutlaka kuru temizleme tercih edilmelidir. Bu zahmeti düşünülerek de ipek eşarp alırken iki kez düşünmek gerekir. Çünkü elde ya da makinede yıkanamadığından her seferinde kuru temizleme gerektiğinden dolayı ipek eşarp alırken iyi düşünmek ya da çok temiz kullanmak gerekir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir