Tesettür Giyimde Şal Tercihini Neye Göre Yapmalısınız?

Öncelikle kapalı bayanlar için kıyafetlerine uygun bir şal seçimi olmazsa olmazlar arasındadır. Tesettür giyimde şal tercihi belirlemek için kıyafetinizdeki tonları yakalamak gerekiyor. Hem sade olmanız hem de şık olmanız için birkaç ipucu verelim.

Etek ya da bluz çiçekli veya büyük desenlere sahipse şalınızı sadelikten yana seçmenizde büyük fayda var. Giydikleriniz göz yormamalı, aksine birbiriyle uyum içerisinde olmalıdır.

Kıyafetinizi düz renkler ile kombinlerseniz şayet şal seçimi sizin için biraz daha kolay olabilir. Daha gösterişli ve kıyafetlerin kendi içerisindeki kombinasyonuna uygun şal seçebilirsiniz. Örneğin, gömleğinizin sağ tarafında çiçek desenleri olan bir üst giyim tercih ettiniz ve alt giyim olarak da fileli bir etek giydiniz. Böyle bir durumda şalınız gösterişsiz ve şık olmalı. Ya düz renkler ya da kıyafetiniz ile aynı tona sahip renkler tercih edebilirsiniz.

Ten Rengine Göre Şal Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Esmer ten için; Esmer bayanlar mutlaka sıcak renkler ya da açık tonlar tercih etmelidir. Pembenin alt tonları, mavinin alt tonları ve yeşil tonları kullanabilirler. Siyah kullanmak isterseniz şalınızdaki tonlarda olması daha iyi bir görünüm elde etmenize sebebiyet verebilir

Sarışın veya buğday ten için; Mavi ve lila tonları bu ten rengine sahip olanlar İçin en iyisidir. Gardırobunuzda sarının koyu tonları, yeşil, açık turuncu, mercan ve gri tonlarını mutlaka bulundurun. Bu renklerle yapacağınız seçimler daha iyi bir görünüm kazanmanıza neden olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir