Tesettür Giyimde Şömizye Yaka Gömlek Kombini

Tesettür giyimde çok farklı modeller uygulanabilmektedir. Eteklerde, bluzlarda, gömleklerde, şallarda ve tuniklerde farklı dikiş yöntemleri ve modeller uygulanabilir. Şömizye yaka modeli de tesettür giyim için uygulanabilen değişik bir yaka şeklidir. Şömizye yaka, erkek gömleği yakasına benzeyen bir gömlek yaka şeklidir. Yaka sivri ve belirgindir, tesettür giyimde en çok kullanılan yaka modellerinden biridir. Şal veya eşarpla kullanımı şık ve rahat olan bu yaka şekli tesettür giyimde çok kullanılır. Tesettür giyimde şömizye yaka gömlek kombini nasıl yapılabilir, böyle bir gömlekle ne giyebiliriz?

Şömizye Yaka ve Farklı Kombinler

Şömizye yaka gayet resmi bir görünümü olan, ciddi bir gömlek çeşididir, bu resmi gömlekle birlikte resmi bir etek giyilebilir. Gömlekle aynı kumaştan yapılmış, bir etekle takım yapabilirsiniz. Etek pantolon üzerine hafif bir kumaştan yapılmış şömizye yaka gömlek giyebilirsiniz. Yine normal bir pantolon ile kombin yapabilir ve şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Şömizye yaka gömlek ile kullandığınız eşarp, sıkı bağlama tekniği olursa spor bir görünüme sahip olurken, dökümlü ve bol bağlama tekniği uygularsanız daha şık ve ciddi bir görünüme sahip olur.

Tesettür Giyimde Şömizye Yaka Ayrıcalığı

Daha çok erkek gömleklerini andıran bir havaya sahip olan bu tarzda gömlek kolları uzun ve geniş manşetli olur, yakanın sivriliği ile kol manşetleri birbirini tamamlar. Renk seçenekleri çok fazladır, kendi sevdiğiniz ve teninize uyan renkler ile gömlek seçebilir ve kendinize kombin yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir