Tesettür Giyimde Toz Pembe Elbiseler

Tesettür giyimde genelde dikkat çekmeyen renkler tercih sebebidir. Tesettürün amacına uygun olarak yerine getirilmesinde en çok dikkat edilen konulardan biri renk olarak kıyafetin dikkat çekici olmamasına özen göstermektir. Bu nedenle tesettür giyimde toz pembe elbiseler en çok tercih edilendir. Hem sade hem de göz dolduran zarif bir renktir.

Günlük Yaşamda Toz Pembe Elbise Nasıl Kombinlenir?

Günlük yaşam içinde Tesettür elbisenin rengi tozpembe tercih edildiğinde en önemli konu başka hangi renklerle kombinleneceğidir. Tozpembe tesettür elbisenin altına ten rengi ayakkabı ve aynı tonda eşarp çok hoş bir kombin oluşturur. Çanta tozpembenin bir ton koyusu ya da mor olabilir. Bunun yanı sıra tozpembe elbise ile mor renk, beyaz renk, kahverengi, bordo renk ile kombin yapılabilir. Tozpembe sade ve dikkat çekmeyen bir renk olduğundan dolayı ayakkabı ve başörtüsü mutlaka daha koyu tonlarda tercih edilmelidir. Çanta rengi de yaratılan kombin de aynı tonların devamı daha açık daha koyu rengi olarak düşünülmelidir. Dolayısıyla kıyafetin tümüne bakıldığında renkler Tesettür tozpembe elbisenin renk olarak tamamlayıcısı olmalıdır. Bir bütünlük arz etmelidir.

Tesettür Abiyede Toz Pembe Elbise

Abiye elbiselerde toz pembe elbise tercih edildiğinde renk kombini aynı günlük yaşamda tercih edilen renk kombinleri ile aynıdır. Günlük yaşamda bahsettiğimiz ten rengi, bordo, mor, beyaz renklere ilave olarak dore ve lame renk ilave edilebilir ve parlak ruganlar dantelli eşarplar ağırlıklı kullanılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir