Tesettür Giyimde Trençkotta Son Moda

Son zamanlarda sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinin vazgeçilmez tercihi olan trençkot göz alıcı renk ve tasarımları ile yine yerini koruyor. Tesettür giyim için de ayrıca tasarlanan canlı renkleri ile birbirinden farklı kombinler yapmak mümkün. İlkbahar, yaz, sonbahar için faklı arayışlara gerek duymayan bayanlar içinde soft renkli ve geniş kemerli trençkotlar daha uygun olacaktır. 2017 yılında klasik kesimli trençkot modelleri tercih edilecek gibi görünüyor.

Trençkot ile Kombin Yapmak

Mevsim geçişlerinin yaşandığı dönemlerde seçilecek trençkotun içinde ince bir triko ile zarif bir kombin yapılabilir. Düz renklerde, salaş kapüşonlu, şal yaka, deri, keten kumaş, çiçekli ve kemerli, uzun, kısa, cepli ya da cepsiz olmak üzere pek çok farklı modellerde trençkotlar ile kombinler yapılabilir. Şık bir görüntüye ulaştırmasının yanı sırada çok kolay kombinler yapma fırsatı tanımasıdır. Siyah, bej, lacivert tonlarında seçilen trençkot modelleri hemen hemen her renk ile uyumlu kombinler yaratır. Fakat gri siyah gibi nötr renkleri kahve tonlarıyla veya lacivert rengi siyah tonları ile kombinlemek çok yanlış olacaktır.

Trençkot Modasında Vücut Ölçülerinin Önemi

Giyinirken en önemli unsur boy ve kilo doğrultusunda seçimler yapmaktır. Treçkot ile kombinler yaparken de boy bir o kadar önemlidir. Kısa boylu bayanlar trençkotu diz hizasında veya daha uzun seçmemelidir. Veya biraz kilolu bayanların kemerli trençkot modelleri kullanırken kemeri bağlamamalı doğru olacaktır. Boyu uzun bayanlar ise kısa veya uzun boy trençkot kullanabilirler. Görüntü açısından sıkıntı yaratmaz.

Boy kadar göğüs boyutu da bir o kadar önemlidir. Büyük göğüslü bayanların göğüs tarafında cepleri olan trençkotlardan uzak durması önerilir. Dar omuzlara sahip bayanlar da omuzları apoletli trençkot modellerini tercih edebilirler. Bu sayede omuzları daha geniş göstermek mümkün olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir