Tesettür Modasında Etek Seçimi

Tesettür modasında da etekler çok ön plandadır ve çok tercih edilir. Tesettür etek kullanımlarında da bayanların vücut tiplerine göre kombin yapması çok önemlidir.

Şifon Etek Modelleri

Tesettür modasında kullanılan eteklerden de en çok tercih edilen model şifon etek modeli olmaktadır. Şifon kumaşlardan üretilir ve genelde pileli modellerdir. Geniş olarak tasarlanan bu etek modelleri genellikle balık etli, kilolu bayanlar tarafından tercih edilmemelidir. Kısa boylu bayanlar için de uygun bir görüntü oluşturmaz. Şifon etek modellerinde ince pileli modeller daha şık kombinlere sebep olacaktır.

Peplum Etek Modelleri

Özel günlerde ve davetlerde tercih edilebilecek bu model şık bir kombin yaratmak için önemli bir parçadır. Genel olarak beyaz renk ile kombinlendiğinde zarif bir görüntü yaratacaktır. Peplum model etek oldukça gösterişli bir parça olduğundan üstüne kullanılacak parça sade seçilmelidir. Peplum etek modeli, balık etli, kilolu bayanlar için tercih edilmemesi gereken bir modeldir, tercih ettikleri takdirde güzel bir görüntüye ulaştırmaz.

Mevlana Etek Modelleri

Mevlana etek modelleri 2017 sezonunda da sıkça tercih edilen etek modelidir. Her yaş ve her vücut tipi için uygundur. Dökümlü ve bol kesimli olmasından ötürü giyilecek her yer için uygun bir modeldir. Özel davet ve düğünlerde yüksek bel olarak tercih edilecek bu etek şık bir ifade kazandıracaktır. Hem yaz hem de kış aylarında rahatlıkla tercih edilecek bu modelin kombinde dikkat çekecek parça olacağından diğer parçaların daha sade kullanımı uygun olacaktır. Eteğin benzer tonlarında yapılacak kombinler bayanları zarif bir görüntüye kavuşturacaktır. Geometrik desenli ve çiçek desenli modelleri ile yerine uygun hareketli kombinler tercih edilebilir. Desenli tercih edilecek Mevlana etek modelleri sade eşarp ve üst modeller ile tamamlanmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir