Tesettürlü Bayanlar İçin Etek Modelleri

Tesettürlü giyinen bayanlar için en kullanışlı etek modelleri yaz ve kış aylarında 4 mevsim kullanabilecekleri ‘’yüksek bel ve pileli etekler’’. Yüksek bel ve pileli etekler modellerinden dolayı vücut hatlarını gizleyen, zarif gösteren ve özellikle kilolu hanımların fazla kilolarını saklayarak toplayıcı özellik gösteren bu etekler çoğu tesettürlü bayanın tercihidir.

Uzun Boylu Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmelidir?

Tesettürlü uzun boylu bayanlar için kıyafet seçimleri; Uzun elbiseler, topuksuz ayakkabılar, yüksek bel ve pileli etekler, yelekler, uzun hırkalar, pardesü ve ferace olmalıdır. Bu tür seçimler uzun boy un avantajını göstermek ile beraber günlük, iş ve özel hayatta kullanımda tesettürlü bayanlara kolaylık ve pratiklik sağlar.

Kısa Boylu Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmelidir?

Tesettürlü kısa boylu bayanlar için kıyafet seçimleri; Çizgili uzun elbiseler, bol ve uzun pantolonlar, az topuklu ayakkabılar yüksek bel etek ve ferace olmalıdır. Bu tür kıyafetler kısa boyun dezavantajını saklamak ile beraber günlük, iş ve özel hayatta kullanımda tesettürlü bayanlara kolaylık ve pratiklik sağlar.

Tesettürlü Bayanlar İçin Etek Modelleri Çeşitleri Nelerdir?

Tesettürlü bayanların tercih edebileceği alternatif birçok çeşit etek bulunmaktadır. Bu etek çeşitlerinin farklı tarz ve özellikleri ile birbirinden ayrılmakta olup tesettürlü bayanlar için geniş bir seçim yelpazesi sunmaktadır.

Düz Kesim Etek (Straight Skirt)

Farklı renk seçeneklerine yakışması ile beraber beli tam oturan ve kalçadan aşağı dümdüz inen ve genellikle boyu uzun olan etek modelidir.

Pileli Etek (Plated Skirt)

Farklı model ve şekillerde düzenlen ve beli kemerli olan boyu uzun etek modelidir.

Büzgü Etek (Gathered Skirt)

Bol kesim, beli büzgülü ve boyu uzun modern etek modelidir.

Bağlama Etek (Wrap Skirt)

Bol ve ince kumaş kesimli, yandan bağlanabilme özelliğine sahip genellikle uzun olarak tercih edilen etek modelidir.

Geniş Kemerli Etek (Yoke Skirt)

Bel kısmına tam oturan, kalçaya kadar olan bölümü kemer gibi düz – sıkı olan ve altında farklı bir katla birleştirilen genellikle pileli, uzun ve bol etek modelidir.

Pantolon Etek (Divided Skirts)

Bol kesim kumaş ve genellikle çok geniş paçaları olan beli kemerli uzun etek – pantolon modelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir